Teljeskörű fogászati ellátás

Implantátum beültetés

A hiányzó fogak pótlásánának legjobb megoldása az implantátum. 

Az implantátum beültetés  mindennapos beavatkozás, amit manapság leggyakrabban a fogeltávolítással egyidőben végzünk. A cél, hogy a hiányzó fog helyére egy biokompatibilis műgyökeret helyezünk be, ami segíti a speciális koronák, hidak és egyéb fogpótlások fix rögzítését a szájban. 

A fogak műgyökérrel való pótlásának nem csak esztétikai, hanem funkciós szerepe is van. A beavatkozás teljesen biztonságos és fájdalommentes, a beültetett implantátumok sikeraránya 98%. A műgyökerek szerepet játszanak abban is, hogy a környezetükben a csont leépülés lelassuljon, megálljon vagy esetleg megforduljon.

All-on-4

Az all on 4 azt jelenti, hogy egy állcsonton az összes hiányzó fogat négy implantátum segítségével pótlunk. Ennek az ejárásnak több előnye is van. Nincs szükség csontpótlásra, mivel a technika lényege, hogy a hátsó implantátumokat az arcüreg és az ajkakat érzően ellátó ideg kikerülésével helyezzük be. Sokszor a fogeltávolítással egyidőben végezzük az implantációt. A beavatkozás legnagyobb előnye, hogy 48 órán belül az implantátumokon rögzülő, fix fogak helyezünk be. Az eljárás során nics kivehető fogpótlás, azonnal lehet fogpótlást használni.

Csontpótlás

Fogászati implantátumok behelyezéshez megfelelő csontkínálat szükséges. Amennyiben ez nem áll rendelkeésre, csontpótlásra van szükség.

Fogászati implantátumok behelyezéshez nem csak a állcsont meglévő mérete, hanem minősége is fontos. Klinikánkon CT felvétel alapján pontosan megállapítható a csont szerkezete, mérete. Fontos azonban, hogy az íny és lágyrészek kontúrját nagyrészben az alatta elhelyezkedő csontállomány határozza meg. Szerencsére a mai fejlett és biztosnággal elvégzett kezelések lehetővé teszik nem csak az implantátumok behelyezéséhez szükésges csontkínálat pótlását, hanem néhol ínyplasztikával kiegészítve az esztétikai igényeket is elérjük.

Arcüreg emelés (sinus lift)

Az arcüreg megemelése az egyik legyakrabban alkalmazott csontótló eljárás. Ennek az az oka, hogy a felső állcsont közvetlen közelében helyezkedik el a rágófogak környezetbében. A fogágy betegségei, régebben elvégzett, traumás fogeltávolítás következménye lehet, hogy az arcüreg közelebb kerül a fogmeder nyúlvány tetejéhez és megnehezíti az implantátum beültetését. Ilyenkor szükséges lesz az arcüreg megemelésére, amivel elérhetjük a megfelelő csontmagasságot a beültetéshez. Megkülönböztetünk zárt és nyitott sinus liftet. Mindkét beavatkozásnál a csontpótló anyagot a saját csont és az arcüreg nyálkahártyája közé helyezzük be. Zárt arcüreg emelésnél csak minimális csontpótlásra van szükség. Ez egy olyan kis beavatkozás, amit a páciens szinte észre sem vesz. Nyitott arcüreg emelésnél nagyfokú csontpótlásra van szükség, ilyenkor egy nagyobb feltárást igényel a beavatkozás. A műtétet követő napokon duzzadásra lehet számítani. Sokszor lehetőség van a csontpótlás implantátummal egy idejű behelyezésére is. A mai fejlett implantátumoknak köszönhetően nagyon gyakran nyílik lehetőség a nyitott arcüreg emelés elkerülésére.

Konzultáció alkalmával a különböző megoldásokat átbeszéljük. 

Bölcsességfog

A bölcsesség eltávolítása az egyik legyakoribb szájsebészeti beavatkozás. A bölcsességfogak az áttörésük során szokták a legtöbb gondot okozni, ilyenkor eltolják az elöttük álló fogakat és torlódáshoz vezetnek. Legjobb, ha már 14-18 éves korban preventíven megtörténik a bölcsességfogak kivétele.  Amennyiben ez nem történik meg, akkor a legtöbbször nem tökéletes pozícióban jelenik meg a szájüregben, ahol helyhiány miatt számtalan egyéb problémát okoznak. Kamaszkorban már érdemes a bölcsességfogakkal foglalkozni.

Sebészi fogeltávolítás

Gyakran előfordul, hogy egy fogat egyszerűen fogóval nem lehet eltávolítani. Ennek oka lehet nagyfokú szuvasodás, balesetben letört vagy fog vagy helyhiány miatt át nem tört bölcsességfog. A többgyökerű fogakat érdemes gyökerenként eltávolítani a környekő csont- és lágyrész roncsolás elkerülése érdekében. Fontos, hogy a kivétel során minél kevesebb csontveszteséggel tudjunk fogat, betört gyökeret eltávolítani annak érdekében, hogy elkerülhető legyen az esetleg csont- és lágyrész pótlása. Az esetek többségében ma már a fogeltávolítás idejében elvégezzük az implantátum beültetését is.

Ciszta

A cisztáknak több fajtájuk van, amiket röntgen és szövettani vizsgálatokkal lehet diagnosztizálni és elkülöníteni. Leggakrabban fájdalommentesen elváltozás, amit röntgen vagy CT felvételen észlelünk. Nagyon ritkán okoz tünetet, ami fog elmozdulással, fájdalommal vagy sipolynyílással mutatkozhat. A ciszta egy folyadékkal telt elváltozás, aminek növekedését a folyadéktermelés okozza. Baktériumokkal  érintkezve befertőződhet és genny alakulhat ki benne. Növekedésének egyik nagy hátránya, hogy a környező szöveteket eltolja, a csont felszívódik körülötte. A szervezet különböző pontjain gyulladásokat tud okozni, ezért gócos elváltozásnak tekintjük. Gyökércsúcsi ciszták bizonyos méretben helyes gyökérkezeléssel gyógyíthatók műtét nélkül is. A nem gyökércsúcsnál elhelyezkedő cisztákat sebészileg távolítjuk el.

Telefon: +36 20 2136885